Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Biografija Bruna Marsa

Ići dole 
AutorPoruka
♥ Bock with me ♥
Locked Out Of Heaven
Locked Out Of Heaven
♥ Bock with me ♥


Ženski Broj poruka : 3562
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 29

Biografija Bruna Marsa Empty
PočaljiNaslov: Biografija Bruna Marsa   Biografija Bruna Marsa Icon_minitimePon Apr 04, 2011 11:40 pm

Bolje je ako ne razumijete; samo poslušajte i zabavite se. Taj odgovor će dati Bruno Mars sa osmijehom kada ga pitate da opiše njegove zvukove i muziku. On radije pjeva,izvodi i piše njegove pjesme nego što priča o njima,ali ovih dana ovo je postalo neizbježno. Čini se da se BM pojavio ni odkuda,co-writing Smile,produciranje i izvođenje sa B.o.B's #1 "Nothin' On You" pa onda sa Travie McCoy's - "Billionaire" popeo se na top listu,ali on razjašnjava jednu stvar: 'Ovo nije uspjeh preko noći'.

Mars je multitalentovani pjevač,kompozitor,producent i muzičar koji se osjeća kao kod kuće kada nastupa. Rođen u muzičkoj porodici u Honolulu na Havajima,praktično je odrastao na sceni. Njegov otac,Latinski perkusionista iz Bruklina,organizovao je u Vegas stilu reviju u kojoj je učestvovala cijela porodica,uključujući i njegovu majku,talentovanu vokalistkinju. Kada je 4-ogodišnji Mars posmatrao nastupe njegove porodice Motown hits,doo-wop kompozicije i imitacije koje su oduševile publiku na cijeloj njegovoj rodnoj plaži Wakiki, 'Bio sam ljubomoran' , kaže Mars sa osmijehom. Moj otac me stavio na scenu i sjećam se da sam pjevao Elvisovu pjesmu i to je bilo to. Od toga trenutka sam opsjednut.

Bogati u različitim vrstama muzike u cijelom svijetu,Honolulu je uzbudljiv rodni grad za nastanak pjevača/kompozitora. Uostalom,njegov dom je bio ispunjen klasicima 50-ih koji su bili strast njegovog oca.Međutim, grad je bogat tradicionalnim zvukovima,uključujući reg,rok i narodnu muziku,kao i poslednje pop hitove. ''Havaji su u osnovi u centru svijeta,jer si izložen svim tipovima muzike ovdje,'' objašnjava Mars.

Čim je završio srednju školu,Mars je napustio Havaje i otišao u LA sa snovima da postigne karijeru kao izvođač. Ali ovi snovi su morali sačekati,međutim,kada su The Smeezingtons, kompozitor/produkcijski tim koji je osnovao sa Phil L I Ari L.,odjednom se uzdigao. Par je napravio najveće hitove za različite talente, uključujući Flo Rida's "Right Round", Travie McCoy's "Billionaire", Brandy's "Long Distance" and K'Naan's "Waving Flags",koja je bila tema za predstojeće Svjetsko prvenstvo.

Bruno Mars je opisao svoje vijeme iza scene kao veoma vašno u njegovom razvoju kao umjetnika. ''Shvatio sam da moraš ući u industriju kao umjetnik sa jasnim ciljem i razumijevanjem ko si ti. Bio sam veoma mlad kada sam prvi put potpisao,nikad nisam imao pravi cilj ko sam hteo da budem. Sada zaista stvari idu u pravom smjeru jer sve što pjevam,pišem i komponujem ,to sam zaista ja. ''

Za petama "Nothin' on You" i "Billionaire" kao pregled onoga što dolazi od Brune Mars,Elektra Records su realizovali EP sa naslovom 'Bolje ako ne razumiješ'. Naslov je uzet iz teksta pjesme 'The Other Side'; jedna od pjesama koja uključuje Cee-Lo Green-a i tim Mars sa B.o.B.-em.Pjesma opisuje trenutne muzičke navike. 'To je u osnovi priča koja opisuje život umjetnika, i kako bi on to pokušao objasniti djevojci koju je upravo upoznao,ali na kraju...Bolje je ako ne razumiješ.''

Kada ga pitaju da opiše muziku koju je realizovao Mars kaže: 'Teško mi je da to ukvirim. Samo pišem pjesme u koje čvrsto vjerujem da dolaze iznutra. Nema tu trikova. Iskreno to je sa velikim melodijama. '' Kolekcija pjesama sa EP-ja su pisane na osnovu različitih životnih iskustava,gdje BM spaja svoj tečan glas namjerno sa jednostavnom produkcijom. Sve ove pjesme su izrađene i napisane sa njegovim Smeezingtons partnerom Philipom Lawrence.

Iako je veoma ponosan na snimke,Mars osjeća da je najbolji način da se prikaže zvuk kroz nastupe uživo sa njegovim bendom. 'Zbog toga sam najviše uzbuđen - izvoditi ove pjesme i putovati širom svijeta.' Jedino mjesto gdje bi on radije bio nego u studio,je sa njegovim bendom na sceni - gdje je on odrastao. Mislim da će se ljudi zaista okrenuti ka nastupima uživo. Mi ćemo to okrenuti u zabavu.''
Nazad na vrh Ići dole
 
Biografija Bruna Marsa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» “Opasni” editorijal Bruna Marsa
» DIRLJIVO: Nju su pesme Bruna Marsa probudile iz kome!
» Najtužniji dan u životu Bruna Marsa: Pevaču preminula mama
» Talentovane i lepe na brata: Poslušajte prvi singl sestara Bruna Marsa!
» Srpska pevačica optužuje Bruna Marsa: Ukrao je 80 posto moje pesme

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: BRUNO MARS CORNER :: Voices In My Head-
Skoči na: