Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Carlos, Rey Emperador

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Carlos, Rey Emperador Empty
PočaljiNaslov: Carlos, Rey Emperador   Carlos, Rey Emperador Icon_minitimeSub Feb 11, 2017 2:26 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ova serija je priča o imperatoru Karlosu I (kod nas poznatijeg kao Karlo V Habsburški), jednom od najmoćnijih ljudi kojih je istorija Evrope ikad upoznala, od njegovog dolaska u Španiju, kao naslednikom prestola mnogih evropskih dvorova koji su mu njegovi preci bračnim vezama obezbedili kao i apsolutnim vladarom novog sveta na prelazu iz srednjeg u novi vek, pa do kraja njegove vladavine.

Serija je postala jedan od najambicioznijih superprodukcijskih projekata Španske državne televizije. Snimanje je trajalo 7 meseci i obuhvata period od 40 godina tokom života kralja Karlosa I , na kojoj je radilo 100 popularnih glumaca kako bi ponovo oživeli istorijski period u Španiji koji se odigrava nakon perioda koji je pokrivala serija Isabel (ali nije njen spin-off), koja je montirana u istim studijima i, kao i ona, na stvarnim istorijskim mestima na kojima se odigravala. Obuhvata samo jednu sezonu od 17 epizoda, a premijera je predviđena za 7. septembar 2015.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Carlos, Rey Emperador Empty
PočaljiNaslov: Re: Carlos, Rey Emperador   Carlos, Rey Emperador Icon_minitimePet Feb 17, 2017 10:39 pm

Jedva čekam da počnem ovu seriju, baš me interesuje kakav je on bio kao vladar Smile mada lepo bi bilo da je rts pusti, red bi bio

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
Vehicle of spirit
Moderator
Moderator
Vehicle of spirit


Ženski Broj poruka : 24032
Datum upisa : 26.04.2011
Godina : 33
Lokacija : NY

Carlos, Rey Emperador Empty
PočaljiNaslov: Re: Carlos, Rey Emperador   Carlos, Rey Emperador Icon_minitimeSre Mar 08, 2017 12:29 am

Svidja mi se, volim istorijske Smile

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Carlos, Rey Emperador Empty
PočaljiNaslov: Re: Carlos, Rey Emperador   Carlos, Rey Emperador Icon_minitimeSub Mar 03, 2018 12:24 am

Da sumiram utiske o seriji, dok još nisam zaboravila ono što sam gledala Very Happy

Dakle, počeću prvo sa likovima koji su mi se svideli, a onda ću da pređem na one koje nisam volela.

Karlos - karakteran čovek, nije bio pohlepan, koristoljubiv, sebičan. Sve odluke koje je donosio su bile zarad mira. Koliko god se trudio da se ne sukobljava, neki, kao npr nemački protestanti i francuski kralj, su se uvek sukobljavali s njim, tražeći rat. Jednostavno nisu mogli da podnesu što je on bio moćniji od njih. U početku, kao što napisah gore, mi se nije sviđao, zato što je donosio odluke na štetu onih koje je voleo i koji su ga voleli. Nikoga nije pitao za mišljenje, kako on odluči, tako mora biti, pa iako nije u pravu. Tek kad se oženio Isabelom od Portugala 1526.g. on je postao potpuno drugi čovek. Oni su se mnogo voleli, i on njoj nikad nije bio neveran. Ono što mu je često zamerala je što je bio stalno odsutan sa dvora. Takođe, sviđa mi se kakav odnos je imao sa njegovim bratom Fernandom. Njega je imenovao naslednikom Imperije. Poštovali su jedan drugog, iako su živeli daleko jedan od drugog. Karlos u Španiji, a Fernando u Flandriji. Takođe ga je imenovao nadvojvodom od Austrije. Odnos koji je imao sa sinom Felipeom takođe mi se sviđa. Učio ga je da bude dobar vladar, njegov dostojan naslednik. Od Isabeline smrti je bio samo sa još jednom ženom, i iz tog odnosa se rodio sin, koga je on priznao pre nego što je umro. Dao mu je ime Huan od Austrije. Moram da kažem da je Alvaro Cervantes maestralno odglumio Karlosa, ne pada mi na pamet niko ko bi ga odglumio bolje. Svaka mu čast, nemam reči.
Fernando od Habzburga - dobar čovek, oduvek je bio veran Karlosu. Jednom je hteo da ga izda, ali se brzo pokajao. Ne sećam se da li je Karlos saznao za to. Puno puta je Karlos bio nepravedan prema njemu, ali on nikad nije hteo da ga izda, i dok je Karlos boravio u Flandriji u ranijim danima, on mu je bio odličan savetnik, i Karlos je uvek cenio njegovo mišljenje. Što mi se posebno sviđa. Na kraju, Fernando nije mogao da mu oprosti jednu stvar - Karlos mu je oduzeo titulu Rey de Romanos (ne znam koja je to titula), a onda mu je vratio i za naslednika imenovao svog sina Felipea, a za njegovog naslednika Fernandovog sina Maksimilijana. Što obojica nisu prihvatila dobro. Maksimilijano je onda izdao Karlosa, pridruživši se protestantima u borbi protiv Imperatora. Fernando nije želeo da izda brata i držao se po strani, nije mogao da odgovori sina od toga, ali je mogao da upozori Karlosa, rekavši mu da njegov sin i protestanti spremaju napad na njega, da hoće da ga ubiju. Karlos mu je poverovao, iako ga je Alba upozoravao da ga možda laže. Od tad se odnos između njih dvojice pogoršao, i Fernando nije želeo da se pozdravi s njim 1555 kad je on abdicirao i kad se vraćao u Španiju. Čak ga je i Maksimilijano nagovarao na to, ali on je ostao pri svojoj odluci rekavši: Ono što se slomilo, slomljeno je.
Leonor od Austrije - žena koja je imala dobru dušu, koja je živela daleko od svoje majke. Uvek je bila odana svom bratu Karlosu. Marina Salas odlična u ovoj ulozi,nemam nikakve zamerke.
Marija od Mađarske - odlična savetnica svog brata Karlosa. Želela je slogu u svojoj porodici, nije volela sukobe, posebno ju je bolelo kad su se sukobljavali Karlos i Fernando. I uvek je znala šta tačno da kaže da ih pomiri, da ih ujedini. Ne samo njih, čak je bila ubedila Leonorinu ćerku da ostatak Leonorinog života provede s njom, ali ona se na kraju predomislila. Laia Costa odlična u ovoj ulozi.
Fernando od Albe (vojvoda) - uvek je bio uz Karlosa, i u dobru i u zlu. I uvek dobar savetnik. Pametan, inteligentan. Uvek je znao šta treba da uradi u svakom trenutku. Umeo je i da mu se suprotstavi kad Karlos nije bio u pravu. Takođe, do kraja mu je bio odan. Kasnije, kad je on abdicirao, otišao je u Englesku, da bude uz Felipea. Felix Gomez je fantastično odglumio Albu. Prvi put sam ga gledala ovde, i baš mi se svideo.
Isabel od Portugala - predobra žena, majka, carica. Topla, nežna, dobroćudna, razumna, verna. Umela je svakog da sasluša. Bila je dobar Karlosov savetodavac. Kad joj je rečeno da ne sme više da ostaje trudna jer će umreti, ona se plašila da mu kaže, jer je mislila da će on da je odbaci. Naravno, on je saznao kad je već bilo kasno. Kad je rodla dete (mrtvo) ona je umrla na porođaju. Ja sam plakala, bila je mnogo tužna scena. Blanca savršena, nemam reči za nju. Niko ne bi bolje od nje odglumio. Fantastična je bila. Isabel je previše volela Karlosa, i svaki put kad bi on napustio dvor, njoj je bilo teško.
Felipe II - U početku malo nezreo, zaljubio se u jednu ženu sa dvora i nije hteo da sluša oca koji mu je govorio da je ostavio i oženi se. Oženio se on, Marijom Manuelom princezom od Portugala, ali je nastavio da se viđa sa tom ženom. Kasnije, posle nekoliko godina, on se uozbiljio i prekinuo je svaki kontakt sa njom. Rekao joj je da želi da bude kao njegov otac, da on nije bio neveran njegovoj majci i da takav želi da bude i on. Bio je dobar vladar, dostojan naslednik svog oca. I dobra osoba, što je dosta bitno.
Margarita od Austrije - Karlosova tetka. Dobra žena, mudra, pametna, dobar Karlosov savetnik. Mlada je umrla. 50 godina je živela. Glumica koja ju je glumila je odlična.

Fransisko I - Kralj Francuske. Loš čovek, željan moći. Nije mogao da podnese što je Karlos bio moćniji od njega, pa se stalno sukobljavao s njim. Dva puta su potpisali dogovor o miru, a on je oba dogovora poništio. Koliko glup moraš da budeš, da poništiš mir zarad lične osvete?! Alfonso Basave maestralan u ovoj ulozi, on je inače fantastičan u svakoj ulozi. Svaka mu čast.
Ernan Kortes - zloban čovek, koristoljubiv, pohlepan, samo ga je lična korist interesovala. Svoju ženu Katalinu Huarez je ubio kad je ona otišla u Novu Španiju, praćena tračevima o njegovim neverstvima. Imao je puno žena, i svaku je prevario.
Ima još nekih likova koje nisam volela, ali nisu toliko bitni.

Imala bih još dosta o seriji da pišem, ali zaustavljam se ovde. Serija je toliko fantastična, da ja nemam više reči kojima bih je opisala. Muzika fenomenalna, posebno uvodna pesma. Kostimi su takođe bili super, predeli, ma bukvalno sve. Baš nemam zamerki. Ima tu i tamo odstupanja od stvarnih događanja, ali nećemo o tome. Serija je toliko dobro odrađena, da je to zanemarljivo.
Karlosova smrt u poslednjoj epizodi me je ganula do suza. A posebno kad su saopštavali vest njegovoj porodici. Felipeu, Mariji, njegovoj ćerki i Maksimilijanu, a posebno Fernandu, koji nije želeo da drugi vide njegove suze, ipak ga je voleo i poštovao do samog kraja, a i Karlos je njega. Zaboravila sam da kažem, glumac koji je odigrao Fernanda mi se mnogo svideo, trebalo bi ga više angažovati na televiziji.
Vidim da na društvenim mrežama ima samo pozitivnih komentara, bar to što sam pročitala. Svi hvale seriju i čestitaju. I svi žele seriju o Felipeu II. Nadam se da će i do toga doći, pa da pogledamo seriju i o njemu.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
Sponsored content





Carlos, Rey Emperador Empty
PočaljiNaslov: Re: Carlos, Rey Emperador   Carlos, Rey Emperador Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Carlos, Rey Emperador
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: OFF TOPIC :: Today My Life Begins :: TV :: Filmovi, serije i emisije :: Serije-
Skoči na: