Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Ravna Gora

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Ravna Gora Empty
PočaljiNaslov: Ravna Gora   Ravna Gora Icon_minitimeNed Nov 24, 2013 10:19 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
„Ravna Gora" je jedan od najambicioznijih i produkcijski najzahtevnijih projekata srpske nacionalne televizije od njenog postanka do danas. U deset jednočasovnih epizoda serija se bavi dramatičnim događajima u proleće 1941. godine - napadom nacističke Nemačke i slomom Kraljevine Jugoslavije. 
Kao prvi ciklus celovite dramske trilogije, to jest igrane serije u tri dela, koja treba da pokrije ceo period  Drugog svetskog rata u Srbiji, „Ravna Gora" je pripremana četiri godine, a snimana više od godinu dana, od  jula 2012. do kraja avgusta 2013. godine, i to: na Mokroj Gori, u Malom Zvorniku, Ljuboviji, Banji Koviljači, na planinama Tari, Gledić, Rudnik, Suvobor, u Šumadiji, u Kragujevcu i okolnim selima, u Obrenovcu, Vršcu, Pančevu, Beloj Crkvi, u Beogradu i okolini...
Reč je o epopeji i velikom medijskom zahvatu koji ima atribute nacionalnog projekta. Naime, prvi put od pedesetih godina prošlog veka do danas, uz objektivno i istorijski tačno tretiranje dramatičnih događaja u Srbiji u aprilu i maju 1941. godine, bez ostrašćenog etiketiranja, „Ravna Gora"  odaje počast najboljim slobodarskim tradicijama i težnjama srpskog naroda, ma kako on u Drugom svetskom ratu bio organizovan. 
Kad govori o istorijski verodostojnim oslobodilačkim pokretima u Srbiji 1941, o komunističkom ili o ravnogorskom, koji su do početka bratoubilačkog građanskog među-srpskog rata, do novembra 1941. godine tesno sarađivali u borbi protiv zajedničkog okupatora - ovaj projekat ima za cilj da demistifikuje jednostrane ideološke zablude i ispravi učinjene tragične istorijske nepravde prema onim patriotskim i nacionalno žrtvovanim delovima našeg naroda koji je decenijama nepravedno i neosnovano ideološki žigosan i omalovažavan.
U središtu „Ravne Gore" je familija Taralić iz sela Planinica sa obronaka Ravne Gore. Sudbina, tegoba i muka ove porodice postaje metafora kolektivne nesreće srpskog naroda, koji trpi posledice sudbonosnih istorijskih događaja, a čiji su protagonisti autentične istorijske ličnosti, među kojima su: Kralj Petar Drugi, đenerali Dušan Simović, Bora Mirković, pukovnik Dragoljub Draža Mihailović, Josip Broz Tito, Slobodan Penezić - Krcun, Davorjanka Paunović, akademik Slobodan Jovanović, Milan Nedić, Milan Aćimović, majori Miodrag Palošević, Aca Mišić i mnogi drugi oficiri, neimenovani podoficiri, vojnici, građani i seljaci...
Tumačenje velikog broja uloga u „Ravnoj Gori" povereno je eminentnim imenima srpskog glumišta, kojih je više od dve stotine, a među njima su: Nebojša Glogovac u ulozi Dragoljuba-Draže Mihailovića, Dragan Bjelogrlić u ulozi Tita, zatim Mirko Babić, Lazar Ristovski, Radoslav Milenković, Milorad Mandić, Nenad Jezdić, Radko Polič, Petre Arsovski, Olga Odanović, Ljiljana Stjepanović, Jelena Mila, Marko Baćović, Slobodan Ninković, Nedeljko Bajić, Miloš Biković, Branislav Tomašević, Miloš Timotijević, Nenad Okanović, Aleksandar Filimonović, kao i mnogo mladih talenata kao što su Stojan Đorđević, Nikola Aranđelović, Nina Mrđa  i mnogi drugi.
Uz  dramski serijal „Led" u produkciji RTS - "Kontrast studios", „Ravna Gora" je prva velika serija Radio televizije Srbije koja je snimana najsavremenijom filmskom tehnikom. Takođe, „Ravna Gora" je prva serija na srpskoj nacionalnoj televiziji koja će biti emitovana u HD formatu.
Premijerno emitovanje prvog ciklusa dramske trilogije „1941-1945" - „Ravna gora" počinje 10. novembra u 20 časova na Prvom programu RTS-a, epizodom koja nosi naziv „Napad".
Direktor serije/Producent: Nedeljko Bajić
Direktor fotografije/Producent: Predrag Jočić, S.A.S.
Scenograf: Dragan Mićanović
Kostimograf: Vesna Teodosić
Masker: Dušica Vuksanović
Ton: Darko Glišić
Dizajn tona: Igor Perović
Montažer: Stevan Marić
Izvršni producent: Jelena Bajić-Jočić
Scenarista/ Reditelj: Radoš Bajić
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight
error(no.23)


Ženski Broj poruka : 82058
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 28

Ravna Gora Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Gora   Ravna Gora Icon_minitimePon Nov 25, 2013 11:52 am

Sinoc nisam stigla da gl posto sam pricala telefonom mng, ali sam gledala prvu epizodu i cini mi se cool serija Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Ravna Gora Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Gora   Ravna Gora Icon_minitimePon Nov 25, 2013 7:04 pm

Ja sam sinoc prvi put gledala i svidja mi se. Volim te istorijske serije Smile A svidja mi se i izbor glumaca, svaka cast Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight
error(no.23)


Ženski Broj poruka : 82058
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 28

Ravna Gora Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Gora   Ravna Gora Icon_minitimeUto Nov 26, 2013 12:39 pm

Glume dosta dobri glumci to sam i ja videla, zato i mislim da ne moze biti losa serija xD
Nazad na vrh Ići dole
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Ravna Gora Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Gora   Ravna Gora Icon_minitimeSre Nov 27, 2013 8:32 pm

Pa naravno, a tu je i Milos Bikovic Very Happy  samo nisam shvatila ona mala plava devojica sta mu je? Ne verujem da mu je cerka, previse je mlad da bi bio otac, mada moguce je i da jeste Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
Biljana97
Admin
Admin
Biljana97


Ženski Broj poruka : 35968
Datum upisa : 19.04.2011
Godina : 27

Ravna Gora Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Gora   Ravna Gora Icon_minitimeČet Mar 09, 2017 9:20 pm

Koliko vidim ova serija se ponovo prikazuje na prvom zar ne ?
Nazad na vrh Ići dole
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Ravna Gora Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Gora   Ravna Gora Icon_minitimeČet Mar 09, 2017 9:23 pm

Da, ja sam odgledala par epizoda i to je to. Ne da mi se da je gledam, ne volim ratne serije.
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
Biljana97
Admin
Admin
Biljana97


Ženski Broj poruka : 35968
Datum upisa : 19.04.2011
Godina : 27

Ravna Gora Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Gora   Ravna Gora Icon_minitimeČet Mar 09, 2017 9:31 pm

Malo su teske za gledanje..
Nazad na vrh Ići dole
Catherine Earnshaw
Locked Out Of Heaven
Locked Out Of Heaven
Catherine Earnshaw


Ženski Broj poruka : 33087
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 26
Lokacija : Asgard

Ravna Gora Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Gora   Ravna Gora Icon_minitimeNed Mar 12, 2017 2:25 am

Simpatična serija Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ravna Gora Empty
PočaljiNaslov: Re: Ravna Gora   Ravna Gora Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ravna Gora
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: OFF TOPIC :: Today My Life Begins :: TV :: Filmovi, serije i emisije :: Serije-
Skoči na: