Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Isabel

Ići dole 
2 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Isabel - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Isabel   Isabel - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 12, 2013 2:14 am

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]

“Svi znaju ko je kraljica, ali niko ne zna ko je Isabel” piše u podnaslovu ove serije, koja priča o ženi koja je promenila tok istorije i bila poštovana i kao kraljica i kao žena. Vladala je svojom zemljom podarivši joj prosperitet i ekonomsku stabilnost, i ujedinivši je, postavila je temelje kasnije najmoćnije imperije tog vremena. Prva sezona obuhvata period od njenog ranog detinjstva do njene 23. godine (kada biva krunisana za kraljicu), ključnog za razumevanje osobenosti ove odlučujuće ličnosti za istoriju Španije.
Serija govori o strastima i emocijama jedne žene koja je živela ispred svog vremena, odbila da bude moneta za potkusurivanje i dostigla moć koja je tada u tom svetu bila rezervisana samo za muškarce i pri tom se suočavala sa nezamislivim izazovima. Čvrsto je upravljala svojom i sudbinom svoje zemlje bez obzira na žrtve koje je to sa sobom nosilo.
Njeno detinjstvo se završava veoma rano, nakon što je bila otrgnuta od svoje bolesne majke i prisilno poslana na dvor svog polubrata, kralja Enrikea IV. Nakon što je pretrpela gubitak svog brata Alfonsa, koji je trebao da nasledi tron, sa samo 16 godina preuzela je ključne odluke nakon teškog građanskog rata. Uz to, Isabel je odbila da prihvati nametnuti brak i branila svoje pravo da sama izabere svog supruga (Fernanda od Aragonije), dovodeći čak time u opasnost i njihove živote. I izdržala je, nakon njihovog venčanja sve spletke i ekonomske teškoće. Bila je prisiljena da vodi diplomatiju i vojsku čvrstom rukom, kao i svoj sopstveni život. I sve to zbog opsesije da bude kraljica.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio bella y bestia ♥ dana Sre Jan 13, 2016 1:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com

AutorPoruka
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Isabel - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Isabel   Isabel - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 05, 2017 2:00 am

Evo ja završila seriju, vezala dve epizode. Baš sam se isplakala na kraju kad je kraljica umrla. A sa njom umrlo je i kraljevstvo, njena deca i njen muž.
Srećom, uspeli su da izdejstvuju da ona napiše testament po kome će njena ćerka Huana da vlada zajedno sa ocem Fernandom, kako njen muž Felipe ne bi došao na tron. To je dobra stvar.

Javi se Issy ovde ako budeš nastavila seriju Wink

Šta mi se još sviđa - glumci, toliko su se uživeli u uloge, da ja uopšte u njima nisam videla njih kao glumce, već likove koje su glumili, svi su mnogo dobro odglumili, a posebno Michelle, svaka čast svima, cenim dobru glumu! Smile

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight
error(no.23)


Ženski Broj poruka : 82058
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 28

Isabel - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Isabel   Isabel - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 05, 2017 1:34 pm

Ma ja sam htela nastaviti al secas se da su prekinuli na TVu prikazivati posle ne znam jel su pusali negde?
Aaa zao mi zbog kraljice al sve sim i ispricala sad haha Very Happy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

“I am so afraid of disappointing the people I love, I often forget that I am someone I love too. And I need kindness just as much as I believe the people I love do.”
— Nikita Gill
Nazad na vrh Ići dole
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Isabel - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Isabel   Isabel - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 05, 2017 7:05 pm

Evo imaš ovde da skidaš epizode s prevodom, a ovde ima online sve epizode, pa biraj.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ovde moraš da se registruješ, pa da se zahvališ, i tek onda će linkovi da ti se pojave. Ali ja msm da je bolje da gledaš online, ja sam morala da skidam, jer mi je stalno prekidalo, ne znam da li je do neta ili sajta, uglavnom nisam mogla tu da gledam.
[You must be registered and logged in to see this link.]

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Isabel - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Isabel   Isabel - Page 2 Icon_minitimePet Jun 16, 2017 11:28 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight
error(no.23)


Ženski Broj poruka : 82058
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 28

Isabel - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Isabel   Isabel - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 22, 2017 10:48 pm

e pa ako propustim prvih par nece biti steta jer sam te gledala, samo da puste i dalje Very Happy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

“I am so afraid of disappointing the people I love, I often forget that I am someone I love too. And I need kindness just as much as I believe the people I love do.”
— Nikita Gill
Nazad na vrh Ići dole
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Isabel - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Isabel   Isabel - Page 2 Icon_minitimePet Jun 23, 2017 12:17 am

Ma samo da puste do kraja, a ne samo prvu sezonu Very Happy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Isabel - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Isabel   Isabel - Page 2 Icon_minitimePet Jun 23, 2017 7:34 pm

Puštaju sve epizode, danas sam videla na txt-u, 39 ukupno Very Happy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
Sponsored content





Isabel - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Isabel   Isabel - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Isabel
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: OFF TOPIC :: Today My Life Begins :: TV :: Filmovi, serije i emisije :: Serije-
Skoči na: