Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Rihanna

Ići dole 
+4
Domino Dama
error(no.23)
Pam Beesly
Mon amour
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimeUto Avg 14, 2012 8:05 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]
Sta mislite o njoj?
Slusate li je?
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com

AutorPoruka
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimePon Mar 21, 2016 2:02 pm

Ja je nisam čula, tako da ne mogu da komentarišem Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight
error(no.23)


Ženski Broj poruka : 82058
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 28

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimePon Mar 21, 2016 3:04 pm

pa ti je ne slusas Very Happy samo siris traceve o njoj Razz haha ;D
Nazad na vrh Ići dole
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight
error(no.23)


Ženski Broj poruka : 82058
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 28

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimeSre Avg 10, 2016 12:00 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pre 5 godina, početkom avgusta, burne reakcije je izazvala jedna pesma. Razlozi za to su bili brojni, a svaki sledeći je bio opravdaniji od prethodnog i davao je obilje materijala za komentarisanje i iznošenje mišljenja.

Pre svega, radilo se o kolaboraciji za koju nikada ne bismo pomislili da bi mogla biti realizovana, a kamoli da će nešto tako nespojivo zvučati toliko usaglašeno. Eminem i Rihanna. Isti onaj Eminem koji je najveći deo svojih prethodnih 6 albuma posvetio prozivanju upravo onakvih pevačica kakva je Rihanna. Ista ona Rihanna koja je prošla kroz pakao partnerskog nasilja, kada ju je bivši dečko Chris Brown do te mere pretukao da joj je slomio nos i bio uzrok zbog kog joj je urađeno više operacija na licu, pa bi bilo sasvim očekivano da se kloni likova kao što je reper, koji i sam ima istorijat nasilničke prošlosti, ispraćen kako u medijima, tako i u pesmama posvećenim bivšoj supruzi Kimberly Scott.

Međutim, upravo ta činjenica što su doživeli isti problem, doduše u različito podeljenim ulogama nasilnika i žrtve, učinila je Rihannu i Eminema savršenim spojem jer su bacali posve drugačije svetlo na isti problem i oslikavali njegove različite aspekte.

Pesma Love the way you lie, koju potpisuje američka kantautorka Skylar Grey, spojila je u sebi reperov nefilterisani bes i kajanje, koji se smenjuju iz stiha u stih, kao i pevačicino priznanje da je i sama donekle kriva za situaciju u kojoj se našla, jer je pronašla ljubav u tom bolu.

“Volim je utoliko jače što više patim zbog nje”, priznaće u jednom momentu Eminem, što sa sobom nosi i jačinu cele ove pesme jer se bavi aspektom ljubavi o kom se malo ko osmelio da piše. U štampi su svakodnevno osvitali tekstovi skandalizovanih kolumnista koji nisu mogli da poveruju da je neko spreman sa toliko detalja da opisuje nasilje, fizičko i verbalno, nad osobom za koju tvrdi da je voli. Ali, prema Rihanninim rečima, upravo u tome leži tajna uspeha pesme jer je široka publika, od kojih mnogi nisu doživeli takvo nešto, dobila drugačiji uvid u destruktivnu i autodestruktivnu vezu, u kojoj je nemoguće opstati, ali ju je ujedno nemoguće i prekinuti.



Čuveni režiser Joseph Kahn, koji je mlađoj publici najpoznatiji po spotovima koje je uradio za poslednji album Taylor Swift, dodatno je upotpunio snagu ovako bolno iskrene pesme tako što je virtuozno dočarao smenu nasilja i ljubavi prateći turbulentnu vezu jedne od najlepših glumica današnjice Megan Fox i Dominica Monaghana, zvezde Gospodara prstenova i serije Izgubljeni.

Love the way you lie postala je najprodavanija pesma u Britaniji 2010. godine, a samo u Americi je kupljeno preko 6 miliona primeraka singla.

Tri meseca kasnije, na internetu se pojavila i druga verzija, napisana iz Rihannine perspektive, gde se daje mnogo bliži uvid u to kako se ona oseća. Dok je originalna verzija pesme bazirana na muškom uglu, pa tome odgovara i brži, energičniji ritam, u Love the way you lie, part 2 preovladava baladični ton.

“Pa, možda sam ja, naposletku, mazohista, čim pokušavam da pobegnem od svega ovoga, ali ne želim da odem”, još jednom će brutalnom iskrenošću kupiti sve Rihanna.


Nazad na vrh Ići dole
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimeSre Avg 10, 2016 4:05 pm

Da nije dobila te batine, možda bi ostala normalna, a ne narkomanka i devojka od skandala...
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight
error(no.23)


Ženski Broj poruka : 82058
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 28

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimeSre Avg 10, 2016 9:28 pm

mislis da je zbog toga? ja mislim brt da tu mnogo vise faktora uticalo al ajde Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Mon amour
Admin
Admin
Mon amour


Ženski Broj poruka : 126650
Datum upisa : 04.04.2011
Godina : 32
Lokacija : Bratislava

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimeSre Avg 10, 2016 9:49 pm

Naravno, fali joj neka daska u glavi, drugo nije...
Nazad na vrh Ići dole
http://ljiljaklija.forumsr.com
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight
error(no.23)


Ženski Broj poruka : 82058
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 28

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 11, 2016 11:40 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Juče smo se prisetili pesme Love the way you lie i koliko nam je ta numera dala drugačiji uvid u (auto)destruktivne veze (više o tome možete pročitati OVDE), a to nas je podsetilo i na Rihannino gostovanje u emisiji Oprah Winfrey Next Chapter, u avgustu 2014. godine, kada je i samu voditeljku iznenadila odgovorom o Chris Brownu i ljubavi, uopšte, toliko da joj je jedna od najuticajnijih Amerikanki rekla da je učinila da na celu tu situaciju gleda na način na koji joj nikada ne bi pao na pamet.

Prema sopstvenom priznanju, pevačica sa Barbadosa nikada nije volela mnogo da govori o incidentu koji je potresao ceo svet 2009. godine, tačnije o noći kada ju je tadašnji dugogodišnji dečko pretukao nakon što je otkrila da je kontaktu sa bivšom devojkom. Te kobne večeri, Chris je iskalio svoj bes na Rihanni i, prema onome što smo mogli da pročitamo iz sudskog izveštaja, što je ona više vrištala i pozivala upomoć, to je on postajao agresivniji.

“Svi su imali neko mišljenje o tome, ali niko to nije mogao da razume bolje od mene, jer se to desilo upravo meni. Niko nije osetio ono što sam ja osetila. A bila sam posramljena i ponižena jer se to dešavalo pred očima celog sveta. I bolelo me je. Strašno me je bolelo jer sam u tom momentu izgubila svog najboljeg prijatelja. Sve se promenilo preko noći, a ni na šta od toga nisam mogla da utičem. Morala sam da se nosim sa tim, a ništa od toga nisam razumela. A nisam mogla da analiziram bilo šta realno jer sam postala cirkus u koji svi gledaju. Bila sam povređena, ljuta, izdata. Sve o čemu sam mogla da razmišljam je bio on. On je napravio grešku i neko treba da mu pomogne. I samo sam mislila o tome ko će njemu da pomogne. Znala sam da niko ne razmišlja o tome da mu je potrebna pomoć, nego da svi misle o njemu kao o monstrumu, ne trudeći se da sagledaju srž problema”, ispričala je Rihanna kroz suze, na šta je Oprah ostala zatečena, tvrdeći kako ni njoj samoj nije palo na pamet takvo nešto, a potpuno je logično jer koliko god Brownov postupak bio monstruozan on nije mogao u jednom danu izbrisati ljubav koju je prema njemu osećala.


“Trenutno radimo na tome da održimo prijateljske odnose. Volimo jedno drugo i to se nikada neće promeniti. To nije nešto što možeš tek tako da isključiš i to zna svako ko je barem jednom nekoga voleo. Ne viđamo se više. On je u vezi. Ja nisam. Nije bilo lako, ali smo malo po malo ponovo izgradili neku vrstu prijateljskog odnosa”, prisetila se pevačica momenta kada ga je prvi put videla nakon spomenutog incidenta, kada se trudila da nikome ne pokaže šta se dešava u njoj dok konačno ponovo pred sobom vidi čoveka kog i dalje voli. “I dalje mislim da je to bila prava ljubav. On je ljubav mog života. Bio je moja prva ljubav. Vidim da me on voli na isti način. Bili smo mladi, spontani, slobodni, ludi. Voleli smo se toliko da smo zaboravljali čak i same sebe kao odvojene ličnosti. Ta razdvojenost koja nam se desila nas je naterala da razmišljamo o tome koliko nam nedostaje taj osećaj i koliko smo neke stvari uzimali zdravo za gotovo. Kada volimo nekoga i brinemo za njega, tu se više uopšte ne radi o tome da li smo zajedno ili ne. Istinski ga volim i osnovna stvar za mene je da on oseća unutrašnji mir. Ja sama ne mogu imati taj mir ukoliko je on nesrećan i usamljen. I dalje brinem za njega i stalo mi je da pronađe svoj mir”, završila je priču Rihanna, nakon što je konstatovala da ne može da poveruje da se rasplakala u emisiji, naročito zato što nije osoba koja lako pušta suzu.


Nazad na vrh Ići dole
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight
error(no.23)


Ženski Broj poruka : 82058
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 28

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimeSub Avg 27, 2016 1:14 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Rihanna važi za jednu od najlepših pevačica na svetu, a uspela je da nam dokaže da i bez trunke šminke izgleda jednako dobro.

Pevačica je iskoristila kratki odmor da poseti Njujork, gde je fotografisana u kežual izdanju, bez imalo šminke.

Rihanna je prošetala u kratkom crnom topu i trenerci, koja je isticala njene obline, a kosu je vezala u punđu.

Nakon kratke pauze, vraća se turneji Anti tour, tokom koje će posetiti Filadelfiju, Njujork i Abu Dabi.
Nazad na vrh Ići dole
Biljana97
Admin
Admin
Biljana97


Ženski Broj poruka : 35968
Datum upisa : 19.04.2011
Godina : 27

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 21, 2017 9:16 pm

Lepo izgleda uvek i slusam njene pesme,jeste da su one starije bolje,ali ima dobih i novijih pesama Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight
error(no.23)


Ženski Broj poruka : 82058
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 28

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimeČet Apr 20, 2017 2:56 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Rihanna je godinama unazad stekla status, ne samo jedne od najvećih pop zvezda, nego i modne ikone, a dok je ranije bilo lako ispratiti trendove koje postavlja u vidu frizura, odeće ili aksesoara, u poslednjih nekoliko godina to postaje sve teže, pa se čak i modni kritičari slažu da su to stvari koje samo RiRi može da iznese.



Ipak, nakon što se u toku jučerašnjeg dana pojavila na otvaranju prodavnice brenda (iza kog stoji ona sama) Fenty x Puma u Los Anđelesu, mnogima je zapala za oko prilično neobična maska za telefon koji je nosila 27-godišnja pevačica.



Iako se na prvi pogled učinilo da se radi o privesku, kada je Rihanna odlučila da napravi selfi, okupljeni fanovi su sa oduševljenjem shvatili da je reč o krznenoj zaštiti za telefon.

U roku od samo nekoliko sati je upravo takva maska za telefon postala najtraženiji aksesoar na svetu. Da li biste vi ‘obukli’ telefon u takvo nešto?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Biljana97
Admin
Admin
Biljana97


Ženski Broj poruka : 35968
Datum upisa : 19.04.2011
Godina : 27

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimeČet Apr 20, 2017 5:25 pm

Mene vise plasi ova jakna nego maska za mobilni lol! lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
error(no.23)
Dirty Dancer In The Moonlight
Dirty Dancer In The Moonlight
error(no.23)


Ženski Broj poruka : 82058
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 28

Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitimeSub Apr 29, 2017 6:21 pm



2011. godina je definitivno bila obeležena temom sadomazohizma u pop kulturi, budući da je ove godine izdat prvi deo romana 50 nijansi sive, ali je i jedan od najvećih hitova bila pesma provokativnog naziva S&M u Rihanninom izvođenju.



Tema dominacije i potčinjenosti je oduvek bila tabu i izazivala kontroverze, a kada se na sve to doda činjenica da o ovome peva zvezda koja je do pre samo nekoliko godina punila naslovnice svih svetskih magazina zato što je bila žrtva partnerskog nasilja, onda nije ni čudo što je reakcija javnosti bila tako burna.

Dok je uglavnom većina muzičkih kritičara hvalila zarazni bit spomenute pesme, mnogi su smatrali nedoličnim tekst koji je, između ostalog, sadržao stihove kao što su: Bol mi pruža užitak; Možda sam loša, ali sam jako dobra u tome; Osećam miris seksa u vazduhu; Lanci i bičevi me uzbuđuju…

Još veće kontroverze je izazvao spot koji je verno prenosio tekst pesme u vizuelnom obliku, te je zbog toga ubrzo zabranjen za emitovanje pre ponoći u mnogim zemljama, dok je na YouTube-u mogao da ga pogleda samo onaj ko ima više od 18 godina. “Videli ste me potpuno nagu u spotu Umbrella i to je svima bilo okej, a sada je ovo zabranjeno?”, čudila se RiRi.



Ipak, sreću zbog uspeha pesme koja je briljirala na top listama, ubrzo je pokvarila tužba od strane kultnog umetničkog fotografa Davida LaChapellea koji je smatrao da je njegova intelektualna svojina oštećena, budući da je 8 njegovih fotografija iz perioda od 1997. do 2010. godine skoro do detalja preneto u obliku videa. U LaChapelleovoj tužbi se navodi da je iskopirana kompozicija, ceo koncept, ton, osećaj, raspoloženje, teme, boje, dekori, odeća, osvetljenje… Kako je svima bilo i više nego jasno da je u pravu, Rihannin menadžment se dogovorio sa njim van suda i isplatio mu određenu sumu novca, čija visina nikada nije postala poznata javnosti.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Osim toga, spot je ostao obeležen skandalom i zbog jednog od novinskih naslova koji se ispisuju preko Rihanninog tela, a koji glasi Princeza Iluminata, u čemu su mnogi videli potvrdu toga da je slavna pevačica ‘zamorče’ ove sekte koja navodno upravlja šoubiznisom i nameće određene ideale koje svet vode u propast, u pokušaju da se nametne novi svetski poredak. Ipak, bilo je i onih koji su u svemu tome videli ironični Rihannin komentar na sve te priče, te da ga je pokazala baš u ovom spotu koji je oličenje njene sadomazohističke veze sa novinarima.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rihanna - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rihanna   Rihanna - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rihanna
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Rihanna........
» Rihanna ili Lady Gaga

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: OFF TOPIC :: Today My Life Begins :: Muzika :: Pevaci i pevacice-
Skoči na: